Biografia


Tomasz Woźniak
, trębacz, ur. 22.02.1979 r. w Rzeszowie.

_MG_1611-Edit-Edit-2-EditJest absolwentem Państwowego Liceum Muzycznego w Rzeszowie, a następnie Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W latach 2004–2005, po otrzymaniu Stypendium Ministra Kultury, doskonalił się na studiach podyplomowych w Conservatoire Supérieur de Paris we Francji, w klasie Guy Touvrona. Brał czynny udział w kursach mistrzowskich, które prowadzili m.in.: André Henry, Siergiej Nakariakow, Gabrielle Cassone, Reinhold Friedrich, Fred Mills oraz Andrea Giuffredi.

Jest laureatem licznych nagród: 1996 – I miejsca w kategorii młodzieżowej oraz specjalnych wyróżnień: Grand Prix i Rydwanu Apollina – nagrody Ministra Kultury i Sztuki na I Ogólnopolskim Festiwalu Trębaczy w Kaliszu, a w 2002 – III miejsca w kategorii otwartej na tym samym festiwalu; 2003 – I nagrody na Konkursie Yamaha dla muzyków grających na instrumentach dętych blaszanych (Yamaha Competition for Brass Instruments) w Poznaniu, oraz – wspólnie z kwartetem dętym – II nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych w Warszawie; 2004 – Nagrody Kameralnej (Kammermusikpreis) na VII Międzynarodowym Konkursie Klassik – Festival Ruhr 2004 w Marl (Niemcy). W latach 2003 i 2006 był półfinalistą Międzynarodowego Konkursu na trąbkę im. Maurice’a André w Paryżu. W roku 2014 otrzymał tytuł doktora w dziedzinie sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka nadany przez UMFC w Warszawie.

Koncertuje jako solista i kameralista, wykonując repertuar od baroku do współczesności (na koncie ma prawykonania utworów m.in.: P. Buczyńskiego, M. Błażewicza, M. Borkowskiego i A. Nawrockiej). Udziela się również w obszarze muzyki interaktywnej.

Jako solista koncertował m.in. z orkiestrami filharmonii – Kijowskiej, Rzeszowskiej, Podlaskiej, Świętokrzyskiej oraz z Orkiestrą Akademii Muzycznej w Warszawie. Uczestniczył w takich festiwalach, jak m.in.: Warszawska Jesień, Laboratorium Muzyki Współczesnej, Ogólnopolski Festiwal Trębaczy w Kaliszu, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej Ars Musica w Iwoniczu, II Praska Wiosna Muzyczna, Warszawskie Spotkania Muzyczne, Festiwal Artelier w Szczecinie, Skierniewicka Jesień Muzyczna, cykl Orbita Jazzu – Koncerty pod gwiazdami w Planetarium CNK w Warszawie oraz za granicą: w Niemczech, Włoszech i we Francji.

_MG_1588-EditWspółpracował m.in. z Filharmonią Narodową, Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie, Orkiestrą Sinfonia Varsovia, Filharmonią Rzeszowską, Warszawską Orkiestrą Filharmonia oraz z Orkiestrą Conservatoire Supérieur w Paryżu i Orkiestrą Jeunesses Musicales de France – grając pod batutą m.in. takich dyrygentów jak: K.Penderecki, J.Semkow, A.Wit, J.Maksymiuk, M.Kasprzyk, K.Kord, M.J.Błaszczyk, W.Rajski, M.Nałęcz-Niesiołowski, M.Pijarowski, T.Wojciechowski, K.Bumann, M.Ziml, Sz.Kawalla, K.Słowiński, P.Sułkowski, Ł.Borowicz.

W latach 2005–2007 był pierwszym trębaczem Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Obecnie pracuje w Polskiej Orkiestrze Radiowej w Warszawie.

Kontakt : tomwozniak79@yahoo.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Menu Title